VELUX TERAS - ÇATI DUMAN TAHLİYE PENCERELERİ

Birçok projede, özellikle apartmanların ve ofislerin merdiven araları ile endüstiyel binalarda, duman tahliyesi yasal bir zorunluluktur.

duman tahliye çatı penceresi

VELUX Teras çatı duman tahliye penceresi CSP, bu yasal zorunluluklara hizmet etmek amacıyla düz ve düşük eğimli uygulamalar için geliştirilmiş çok yeni bir sistemdir. Temel olarak teras çatı penceresinin tüm özelliklerine sahip olup, bu pencereye duman tahliye motoru entegre edilmiş halidir. 100x100 cm ve 120x120 cm olmak üzere iki farklı boyutta mevcuttur. Teras çatı duman tahliye pencereleri günlük havalandırma amacıyla da kullanılabilir.

duman tahliye çatı penceresi

Acil durum ünitesi KFK 100 veya duman dedektörü KFA 100 devreye girdiğinde, kontrol sistemi KFX 110 (tek pencere için) ya da KFX 120 (iki pencere için) aracılığıyla pencereye entegre duman tahliye motoru harekete geçerek pencereyi 50 cm açmakta ve duman tahliyesi sağlamaktadır.Teras çatıya sahip birçok yapıda düşey pencerelerden uzakta, bina çekirdeğine yakın mekanlar gün ışığından yoksun kalıyorlar. Teras Çatı Pencereleri ile karanlık okul koridorlarını ya da ofisleri, kasvetli kütüphaneleri ya da hastane odalarını veya evlerin karanlıkta kalan tüm alanlarını gün ışığı ve temiz hava ile dolu mekanlara dönüştürmek mümkün. Bu yeni nesil çözüm, ister özel yapılar olsun, ister kamu ya da ticari binalar olsun her türlü düz ya da düşük eğimli çatıya sahip alanı ışıkla doldururken, sağlıklı ve konforlu iç mekanlar yaratılmasına imkan veriyor.

duman tahliye çatı penceresi

Günlük havalandırma için duvar anahtarı KFK 200 kullanılmalıdır.Sistem ile birlikte aşağıdaki ek üniteler kullanılmalıdır:Kontrol sistemi KFX 110 (tek pencere için) ya da KFX 120 (iki pencere için.Duman dedektörü KFA 100.Acil durum ünitesi KFK 100.Günlük havalandırma için duvar anahtarı KFK 200 (opsiyonel).Yağmur sensörü KLA 100 (opsiyonel)Ürünün Dışındaki Kubbe Görünümlü Koruyucu Camın Kirlenmesini Engelliyor.

duman tahliye çatı penceresi
2015 Tüm Hakları Saklıdır.